Bindowanie czyli oprawa dokumentów jest to proces wykończenia końcowego poprzez spięcie i nałożenie okładek różnymi metodami.

Oferujemy różnego typu oprawę: bindowanie, termobindowanie, listwa wsuwana, listwa zaciskowa, bindowanie kanałowe miekkie i twarde.

Posiadamy również w ofercie oprawę w spiralę tzw. drutową, a także mało znaną metodę oprawy stosowaną np do kalendarzy - rollabind.

Posiadamy nowoczesny sprzęt i pełną paletę opraw wykończeniowych, dzięki którym Państwa dokumenty będą nie tylko właściwie i trwale zabezpieczone, ale również estetyczne.

Oprawiamy następujące dokumenty: zeszyty  książki  prezentacje  materiały szkoleniowe i konferencyjne  dokumenty techniczne

PRACE ZALICZENIOWE PRACE DYPLOWOWE  PRACE LICENCJACKIE  PRACE i PROJEKTY INŻYNIERSKIE PRACE i ROZPRAWY DOKTORSKIE

 

 

 

BINDOWANIE STANDARD

Bindowanie jest najszybszym, a zarazem najtańszym sposobem oprawy prac i dokumentów.

Polega ono na wycięciu otworów i łączeniu arkuszy papieru grzbietami plastikowymi (spiralami)               o odpowiedniej średnicy. Przezroczysta okładka przednia pozwala na swobodny wgląd w pierwszą  stronę dokumentu, jako okładkę tylną stosuje się kolorowy karton. Bindowanie standard pozwala        na jednorazowe łączenie do 510 kartek, jak również otwarcie już oprawionego dokumentu w celu wymiany lub uzupełnienia arkuszy.

Oprawy tego typu gwarantują wysoką wygodę użytkowania, gdyż można płasko rozłożyć je na dowolnej stronie dokumentu. Ułatwia to swobodne przeglądanie oprawionych materiałów, a w razie potrzeby błyskawiczne wykonanie kolejnych kserokopii.

 

 
TERMOBINDOWANIE

Termobindowanie jest bardzo prostą, a zarazem estetyczną formą oprawy dokumentów. Kartki łączone są za pomocą kleju umieszczonego w grzbiecie okładki, który poprzez nagrzewanie rozpuszcza się i spaja je w jedną całość. Przezroczysta okładka przednia wykonana z PCV znakomicie uwydatnia kolory pierwszej strony i skutecznie chroni ją przed uszkodzeniem oraz brudem. Tylna część okładki wykonana jest z kolorowego kartonu, nadającego elegancki charakter dokumentacji, a przy tym  bardzo odpornego na zabrudzenia. 

Inne określenie termobindowania to: oprawa termiczna, bindowanie termiczne, oprawa              na ciepło, termozgrzewanie. W okładkach nie ma żadnych elementów metalowych.

Termobindowanie jest wymogiem opracy prac dyplomowych i magisterskich na wielu uczeniach.

 

 

LISTWA WSUWANA

Listwa wsuwana lub grzebiet wsuwany jest to szybki a zarazem efektowny sposób oprawy dokumentów polegający na połączeniu kartek elastyczną listwą, która zaciska się w odległości         około 3-5 mm od ich krawędzi. Zaletą tego typu oprawy jest możliwość rozłożenia i ponownego   złożenia dokumentów samodzielnie. Listwy wsuwane występują w kilku podstawowych kolorach.

Listwa wsuwana to bardzo prosty i szybki sposób oprawy dokumentów bez użycia jakichkolwiek urządzeń. Na luźne kartki, zaopatrzone w okładki z przodu i z tyłu, po prostu nasuwa się listwę.             W naszej ofercie znajdziecie Państwo listwy wsuwane różnego koloru a także przezroczyste.

Listawa wsuwana do oprawy formatu A3 zakładana jest po krótszym lub dłuższym boku.             Wszystko trwa zaledwie kilka minut i pozwala w szybki sposób cieszyć się oprawionym dokumentem!

 

 

 LISTWA ZATRZASKOWA / ZAMYKANA

Oprawa w listwę zatrzaskową / zamykaną, różni się od standardowego bindowania tym ze zamiast grzbietu zwijanego nakładanego przy pomocy bindownicy używamy listwy zatrzaskowej.                Jej zaletą jest to ze można ją samodzielnie odpiąć i wymienić, wyjąć lub dołożyć kartki, choć należy pamiętać, że w oprawianych kartkach konieczne są dziurki wykonane przy pomocy bindownicy.

Listwy zamykane / zatrzaskowe - łączą kartki i okładki posiadające otwory, wykonane bindownicą do grzbietów plastikowych. Zakrycie łączeń daje niezwykle estetyczny efekt. Dokumenty w ten sposób oprawione wyglądają profesjonalnie, są równo ułożone co zwiększa estetykę oprawy.

Największą zaletą tego typu oprawy jest możliwość samodzielnego rozbindowywania oprawonych dokumentów, dzięki zastosowaniu listwy którą można wielokrotnie otwierać i zamykać.

 

 

OPRAWA DRUTOWA / SPIRALA

Oprawa spiralna / drutowa - to miękka forma oprawy w grzbiet metalowy (spiralę metalową). Zarówno grzbiety jak i okładki, dostępne są w kilku kolorach. Grzbiety drutowe (metalowe) doskonale sprawdzają się przy oprawie kalendarzy, zeszytów, kołonotatników, atlasów i innych często wykorzystywanych dokumentów. Metalowe grzbiety pozwalacją na trwałe oprawianie do 140 kartek używając bindownicy drutowej.

Oprawa drutowa / spiralna jest nierozłączną metodą oprawy kalendarzy, które dzięki wycięciu otworów i zastosowaniu haczyka zyskują praktyczną formę, która będzie służyła latami.

Oprawę drutową polecamy szczególnie Klientom, którzy chcą aby ich zaprojektowany i wydrukowany kalendarz nabrał profesjonalnego, estetycznego i praktycznego wykończenia. 

 

 

ROLLABIND

Rollabind jest niezastąpiony w oprawie: kalendarzy, notatników, materiałów prezentacyjnych, organizerów, instrukcji, cenników, broszur, ofert i wielu innych.

Rollabind umożliwia oprawę do 150 kartek, przy pomocy plastikowych krążków, które umieszcza się      w przedziurkowanym arkuszu. Kartki można obracać o 360 stopni, łatwo wyjmować i wkładać.

 

 

OPRAWA KANAŁOWA MIĘKKA

Oprawa kanałowa miękka / bindowanie kanałowe, to jest najbardziej trwały i elegancki sposób oprawy dokumentów, z tą różnicą w stosunku do oprawy kanałowej twardej, że nie ma możliwości wykonania napisu, na zewnętrznych okładkach, które jak nazwa wskazuje są miękkie i przezroczyste,    ale wystarczająco odporne aby ochronić dokumenty w nich oprawione.

Oprawa kanałowa miękka to najczęściej wybierana usługa przez studentów w celu oprawienia prac dyplomowych, licencjackich, magisterskich lub inżynierskich.

Oprawa kanałowa miękka, oprócz dużej estetyki i trwałości posiada również dużą zaletę, że oprawione w ten sposób kartki możemy rozbindować np w przypadku pomyłki i wymienić kartki.  Okładki te oferujemy w różnych kolorach. Oprawa ta daje możliwośc oprawy do 300 kartek.

 

 

OPRAWA KANAŁOWA TWARDA

Oprawa twarda, zwana również kanałową jest najbardziej elegancką i prestiżową technologią oprawy dokumentów, przeznaczoną przede wszystkim do oprawy prac dyplomowych, licencjackich, magisterskich, inżynierskich, doktorskich. System ten polega na zaciśnięciu kartek w metalowym kanale, który w połączeniu ze sztywnymi okładkami tworzy oprawę o perfekcyjnym i estetycznym wyglądzie. Na okładkach lub grzbiecie możmy wykonać dowolny napis tłoczony, złocony lub srebrny.     

Oprawa kanałowa twarda, oprócz dużej estetyki i trwałości posiada również dużą zaletę, że oprawione w ten sposób kartki możemy rozbindować np w przypadku pomyłki i wymienić kartki.  Okładki te oferujemy w różnych kolorach. Oprawa ta daje możliwośc oprawy do 300 kartek.

INTROLIGATOR POTRZEBUJE WIELU GODZIN - MY KILKU MINUT

 

 

INDYWIDUALNE NAPISY / KIESZONKI NA PŁYTY CD

Koniec z banalną oprawą pracy. Oferujemy wykonanie indywidualnego napisu na okładce lub grzbiecie oprawianej pracy, dzięki czemu nabierze ona niepowtarzalnego wyglądu.                           Często uczelnie wymagają, aby na oprawionej pracy umieścić imię i nazwisko, nazwę uczelni, temat pracy lub inny napis. Wykonamy go dla Ciebie bez najmniejszego problemu.

Jeśli wymagane jest dołączenie nagranej pracy na płycie CD, również u nas możesz wykonać taką usługę, a jeśli będzie musiała ona być opisana - wykonamy dowolny napis na płycie CD.           Polecamy również samoprzylepne kieszonki CD, które możemy przykleić na tylnej okładce w której umieścimy nagraną pracę na płycie CD, co zapewni trwałość załączonego naśnika.

Jeśli pojawią się inne wymagania związane z oprawą pracy, prosimy o kontakt - postaramy się pomóc.