Ważną pozycją naszej działalności są wysokiej klasy pieczątki w rozmaitym wydaniu, pochodzące            od znanych i cenionych na rynku producentów MODICO, COLOP, WAGRAF, TRODAT.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo nowoczesne, jednocześnie eleganckie pieczątki automatyczne,  małe modele kieszonkowe o dużych możliwościach, pieczątki kwadratowe, okrągłe, owalne i trójkątne.  W naszym asortymencie znajdziecie Państwo także stemple, tusze, datowniki i gumki do pieczątek. 

Dbając o zadowolenie wszystkich naszych Klientów, a zwłaszcza tych, którzy cenią sobie nowoczesne      i komfortowe rozwiązania, oferujemy pieczątki w standardowym terminie oczekiwania z dnia na dzień   oraz terminie ekspresowym do 3 godz.
Dokładamy wszelkich starań, aby w naszej ofercie znajdowały się wyłącznie starannie wyselekcjonowane produkty, które cechują się wysoką jakością i starannością wykonania, atrakcyjnym designem, a także niezawodnością w każdej sytuacji. Duży nacisk kładziemy na detale. Dzięki temu nasze pieczątki są nie tylko atrakcyjne wizualne, ale również wygodne i funkcjonalne.

 

Pieczątki Osobiste                                                                                                       Kompaktowe, poręczne pieczątki osobiste. Idealne do przechowywania w torebce lub kieszeni.

Pieczątki Księgowe                                                                                                            Polecane do ewidencjonowania i uzupełniania dokumentów księgowych, zamieszczania adnotacji merytorycznych, prowadzenia przeksięgowań, dekretacji.

Pieczątki Kancelaryjne                                                                                                 Usprawniają obieg dokumentów w przedsiębiorstwie, archiwizację, numerowanie i stron itp

Pieczątki Lekarskie                                                                                                             Pieczątki przeznaczone dla takich odbiorców jak: lekarze, szpitale czy apteki itp.

Datowniki                                                                                                                          Datowniki występują w kilku konfiguracjach daty:  polskiej, cyfrowej lub ISO. Dzięki dostępności wszystkich opcji, pieczątka może zostać dostosowana do indywidualnych wymogów Klienta.

Numeratory                                                                                                                   Numeratory automatyczne lub ręczne o zastosowaniu w biurach i urzędach wszędzie tam gdzie pieczątka jest używana wiele razy w ciągu dnia a konieczna jest doskonała praca tego urządzenia.

Stemple Bankowe                                                                                                               Pieczątki stosowane w bankach oraz przez inne instytucje finansowe.

Stemple Marketingowe                                                                                                          Służą kampaniom reklamowym i promocyjnym, programom lojalnościowym dla klientów itp.

Pieczątki Kontroli                                                                                                                    Przydatne przy kontroli jakości dla firm produkcyjnych a także przy kontroli finansowej,
technicznej, zgodności dokumentów.

Pieczątki o nietypowych kształtach                                                                                   Bardzo duży wybór pieczątek o nietypowych kształtach. Podkreślają specyficzny charakter odbijanej treści. Stosowane m.in. na świadectwach, dokumentach, karnetach.

Drukarenki                                                                                                                          Pieczątki samotuszujące z zestawem czcionek. Umożliwiają samodzielne ułożenie treści pieczątki. Zawierają szeroki zakres czcionek i znaków specjalnych. 

Roller Stamp Połączenie markera i pieczątki. Całkiem nowy i szybki sposób znakowania.

Pieczątki z gotowymi hasłami                                                                                      Pieczątki z gotowymi hasłami. Seria najczęściej stosowanych haseł w pracy biurowej treści.

Pieczątki w długopisie

                                                                                               Połączenie długopisu z pieczątką. Dwie funkcje w jednej oprawie. Bardzo praktyczne i eleganckie. Doskonałe na prezent zarówno dla siebie jak i najbliższych. 

Pieczątki faksymile

                                                                                                             Kopia podpisu odbita sposobem mechanicznym na domumencie. Dopuszczona przez Kodeks cywilny w odniesieniu do dokumentów na okaziciela, a przez Kodeks spółek handlowych                  w odniesieniu do akcji.


 

 


Czy można wykorzystać powtórnie stary automat lub inną obudowę?

Tak, można wykorzystać. Wymieniamy wtedy samą gumkę i przykleimy do starego automatu. Najczęściej trzeba wymienić wtedy również wkład tuszujący, ponieważ na starym są odciśnięte ślady poprzedniej pieczątki. Czasem wystarczy poczekać kilka dni, aby stary wkład i nowa pieczątka wzajemnie się dopasowały, ale nie zawsze daje to efekty.


Na jak długo wystarcza tuszu w automacie?

To zależy jak wiele razy odbija się pieczątkę. Przy sporadycznym korzystaniu z pieczątki może to być kilka lat. Potem można tusz uzupełnić - chociaż producenci automatów zalecają wymianę wkładu tuszującego. W naszym punkcie zakupisz tusz pasujący do Twojej pieczątki.


Jakiego tuszu należy używać w automatach i pieczątkach?

Należy pamiętać że w pieczątkach typu flash stosuje się innych tusz niż w pieczątkach polimerowych. Do pieczątek metalowych lub gumowych także stosue się  inne tusze dedykowane do konkretnego rodzaju pieczątki. Przy zakupie poinformuj sprzedającego jaką pieczątkę posiadasz. Jeśli nie jesteś  w stanie tego określić przynieś pieczątkę a pomożemy dobrać odpowieni tusz. Oferujemy tusze firm TRODAT, COLOP, WAGRAF, MODICO. Są też inne firmy produkujące tusze, ale trzeba uważać, bo kiepskiej jakości tusz może spowodować, że pieczątka będzie brudziła lub źle odbijała.


Jakie dokumenty potrzebne są do zamówienia pieczątki?

Formalnie każdy może zamówić dowolną pieczątkę. Z ostrożności jednak przy zamawianiu pieczątek lekarskich, adwokackich, urzędowych prosimy     o przedstawienie dokumentu potwierdzającego prawo do posiadania takiej pieczęci. Śląska Izba Lekarska uważa za bardzo dobrą praktykę, aby     w trosce o lekarzy poprosić zainteresowanych o okazanie dokumentu Prawa Wykonywania Zawodu aby pieczątka nie dostała się w niepowołane ręce.


Co powinno być na pieczątce firmowej?

Pieczątka firmowa powinna zawierać: nazwę firmy, nazwisko właściciela lub określenie spółki /s.c., sp. z o.o., S.A./, adres firmy pod którym działalność jest zgłoszona w ewidencji, numer NIP można również umieścić REGON - dobrze jest podać numer telefonu i adres poczty elektronicznej.


Ile kosztuje ekspresowe wykonanie pieczątki?

W terminie ekspresowym do 3 godz. - doliczmy 100% do ceny podstawowej pieczątki


Ile czasu trzeba czekać na wykonanie pieczątki?

Pieczątki zamówione w dniu dzisiejszym do godz.17.00 wykonujemy na godzinę 15.00 dnia następnego. Tryb ekspresowy do 3 godz.


Czy wykonujemy pieczątki wg. wzoru dostarczonego przez Klienta?

Tak. Najlepiej w takiej sytuacji dostarczyć wzór w formacie cdr CorelDraw do wersji X4, czcionki koniecznie zamienione na krzywe, treść zgrupowana. Należy jednak pamiętać, że nie każdy projekt nadaje się do wykonania, szczególnie w przypadku pieczątek polimerowych ze względu na ograniczenia techniczne /zbyt małe szczegóły mogą zoastać wymyte podczas płukania polimeru/. Można również dostarczyć wzór w innym programie lub wersji papierowej, ale będzie on potraktowany jedynie jako projekt poglądowy.


Czy pieczątkę trzeba odbierać osobiście?

Niekoniecznie. Można poprosić kogoś o odebranie, musi tylko wiedzieć jaka jest treść pieczątki. Prosimy jednak poinformaować nas wcześniej o tym fakcie, aby pieczątka nie dostała się w niepowołane ręce.


Płatność gotówką czy przelewem?

Gotówką lub przelewem. Z możliwości przelewu mogą jedynie skorzystać Stali Klienci. Numer konta podajemy na fakturze.


Czy wystawiamy paragony lub faktury VAT?

Tak. Przy odbiorze na życzenie Klienta wystawiamy fakturę lub paragon.


Czy można liczyć na rabaty?

Zarwno Stali Klienci jak i zamawiający większą ilośc pieczątek mogą liczyć na atrakcyjne rabaty.


Jaka jest różnica między pieczątką flashową a polimerową?

Pieczątki flashowe dają duże możliwości: umieszczenie skomplikowanej grafiki, różnego rodzaju krojów pisma /ozdobne/, umieszczanie dowolnych tabelek, okręgów, łuków itp. co w przypadku pieczątek polimerowych nie zawsze jest możliwe. Pieczątki flashowe dają gwarancję czystego i czytelnego odbicia nawet najmniejszych szczegółów. Klienci przyzwyczajeni do automatów obrotowych będą woleli jednak pieczątki polimerowe.


Jak zamówić pieczątkę i ile kosztuje?

Pieczątkę należy zamówić osobiście w siedzibie firmy. Pozwala nam to o dopytanie o szczegóły zamówienia, dobór odpowiedniego modelu i wielkości automatu lub stempla. Należy również zadatkować lub zapłacić z góry za zamówioną pieczątkę. Cena uzależniona jest od wielkości i rodzaju obudowy. Pieczątki automatyczne są droższe od stempli drewnianych. Aby wycenić pieczątę musimy zobaczyć jaka bedzie treść, jaka obudowa i jaki tusz oraz termin wykonania. Po uzyskaniu tych informacji jesteśmy w stanie wycenić pieczątkę.


Co zrobić jeżeli pieczątka źle odbija?

Słabo odbija - może brakować tuszu - należy uzupełnić lub zmienić wkład tuszujący
Zalewa - może być to spowodowane nadmiarem tuszu, należy go odsączyć bibułką, ręcznikiem papierowym, może to być również spowodowane użyciem kiepskiego tuszu, trzeba wymienić wkład tuszujący lub próbować go osuszyć i zmienić tusz - ale to bardzo długotrwałe i brudzące zajęcie
Nierówno odbija - przyczyną może być żle przyklejona guma lub może być zużyty wkład tuszujący - należy go wymienić.