Skanowanie jest to proces przetwarzania dokumentów /papier, folia, materiał, fotografia/ na formę elektroniczną.

Nasze doświadczenie i profesjonalna infrastruktura umożliwiają nam realizowanie nawet najbardziej zaawansowanych zleceń z zakresu digitalizacji.

Usługę świadczymy przy wykorzystaniu specjalistycznych skanerów zapewniających najlepszy efekt końcowy zeskanowaych dokumentów.

Skanujemy wszystkie podstawowe formaty: A4 • A3 A2 A1 A0 i większe

 

 


Skaner płaski (tablicowy)
Wielkość rozpoznawanego oryginału nie może być większa od formatu A3 (297 x 420 mm),        a oryginały skanowane mogą mieć postać książek, folderów i innych przedmiotów.

Skaner szczelinowy wielkoformatowy
Wielkość rozpoznawanego oryginału - szerokość do 1067mm. Oryginał w trakcie procesu skanowania przechodzi (przesuwa się) przez wąską szczelinę. Skanowany oryginał nie powinien być zniszczony (podarty) pobrudzony klejem, nie powinien pozostawiać zabrudzeń                 (np. szkice węglem, taśmy klejące). Oryginały grube powyżej 1-2 mm mogą być zmienione powierzchniowo (wypaczone). Dzięki tak dużej szerokości skanera możemy bez problemu zeskanować rysunki, mapy, plansze, projekty w formatach A2, A1, A0 jak i formaty będące ich wielokrotnością.

Skaner automatyczny
Wielkość rozpoznawanego oryginału do formatu A3. Oryginały powinny być w postaci luźnych kartek (nie zszyte, nie sklejone, nie zniszczone).  Zaletą tego skanera jest bardzo duża szybkość skanowania (75 str. A4 na min). Skanowane oryginały zapisywane są jako bitmapy w postaci cyfrowej do plików.

Archiwizacja danych                                                                                                                                                                                            Jest to zapis danych cyfrowych (elektronicznych), które powstają podczas procesu skanowania, obróbki obrazów cyfrowych, przetwarzania danych. Dane te możemy archiwizować (zapisywać) na płyty CD, płyty DVD, pamięci przenośne, karty pamięci, oraz inne dostępne na rynku nośniki danych cyfrowych. Dane (informacje) zapisywane są w postaci plików o różnorodnym rozszerzeniu dedykowanym do obróbki lub odczytu w programach komputerowych.

 

SKANOWANIE DO FORMATU TIFF

Skanowanie do formatu TIFF obecnie uważane jest za najlepszej jakości format do dalszej obróbki w programach CAD/CAM jak również w edytorach graficznych. Format nieskompresowanego tifa jesteśmy w stanie edytować w większości nie zaawansowanych edytorach grafiki.                   Programy technicznie zaawansowane nie mają problemu z rozkompresowaniem tifa.
Ze skompresowanych formatów TIFF korzystają głownie firmy posiadające zaawansowane oprogramowanie techniczne.                                      Dzięki małym zniekształceniom TIFF nadaje się do późniejszej obróbki, jakim może być wektoryzacja rastra która służy do tworzenia map                lub podkładów geodezyjnych w celu tworzenia map cyfrowych.

 

SKANOWANIE DO FORMATU JPG

Najpopularniejszy format wykorzystywany do przesyłania obrazów lub tworzenia stron www przez webmasterów. Automatyzacja kompresji doprowadziła do tego że pliki zeskanowane są dobrej jakości a tym samym nie są zbyt objętościowe. JPG można nazwać przyjaznym ale niestety   swą jakością nie jest w stanie dorównać formatowi TIFF. W zastosowaniach technicznych praktycznie nie ma zastosowania chyba że zostanie  poddany profesjonalnej obróbce graficznej. Skanowanie w formacie JPG często doprowadza do zniekształceń formatu i kolorów.

 

SKANOWANIE DO FORMATU PDF

Oprogramowanie stosowane w naszej firmie pozwala na bezstratne zeskanowanie dokumentów czy archiwów do formatu PDF. Format PDF jest coraz bardziej popularny ze względu na niewielką zawartość (kb) pliku jak również jego jakość. Przeważająca ilość naszych klientów (firmy, gminy, urzędy, architekci, projektanci, webmasterzy ...) chętniej korzystają z plików PDF. W przypadku dokumentacji przetargowej gminy są zobowiązane do udostępniania dokumentacji przetargowej. Nasza rola polega na zeskanowaniu dokumentacji do przetargu do formatu PDF przez co nie jest konieczna konwersja plików z innych formatów. Zleceniodawca otrzymuje dokumentację zeskanowaną na płycie CD lub DVD w zależności od ilości zeskanowanych dokumentów.


 


SKANER WIELKOFORMATOWY CONTEX HD 4230

Posiadany przez nas skaner wielkoformatowy, daje możliwość zeskanowania dokumentów ponadwymiarowych o grubości do 15mm i szerokości 42" czyli 1067mm

   Jest to profesjonalne urządzenie dla wymagających Klientów, grafików, punktów usługowych oraz przedsiębiorstw których potrzeby to najwyższej jakości obraz, również z oryginałów niskiej jakości lub zniszczonych.

 Profesjonalne kamery CCD z zaawansowanym systemem optycznym dają gwarancję skanowanego pliku i kopii lepszych    od oryginału, czytelnych i wiernie odwzorowanych kolorów na wszystkich rodzajach oryginałów.